A Via Transilvanica rekordszámú szavazattal nyerte el a People's Choice díjat
október 01. 2023 Olvasási idő 3:00 perc

A Tășuleasa Társadalmi Egyesület Via Transilvanica programja, amelyet idén a Banca Transilvania támogatott, rekordszámú - mintegy 27 000 - online szavazattal nyerte el az Európai Örökség-díj egyik díját, a People's Choice Awardot, a kategóriában, amelyben a programra neveztek, azaz a bevonás és tudatosság kategóriában. A díjátadó ünnepségre idén szeptember végén került sor Velencében.
Az Európai Örökség Díj hat győztesét az Europa Nostra Tanács egy független szakértői zsűri ajánlása alapján választotta ki 20 európai ország 28 projektje közül.
A Banca Transilvania a Via Transilvanica stratégiai partnere
A Banca Transilvania és a Tășuleasa Social idén márciusban stratégiai partnerséget jelentett be legalább három évre a Via Transilvanica támogatására, amelyhez a BT mind pénzügyileg, mind önkéntes munkával és promócióval hozzájárul.
A BT és a Tășuleasa Social Egyesület tízéves együttműködése eddig az Erdélyi Erdő telepítését jelentette, azaz 75 hektár erdőt az ország különböző területein, amelyet 450 000 csemetével erdősítettek be, több mint 15 000 önkéntes segítségével.
Via Transilvanica - Az út, amely összeköt.
- A program minden korosztályt megcéloz, akik szeretnének felfedezni helyeket, történelmet, kultúrát és közösségeket, valamint szabadtéri tevékenységeket.
- A projekt Románia kulturális, etnikai, történelmi, természeti értékeit és sokszínűségét népszerűsíti.
- Az 1400 km hosszú Via Transilvanica átlósan köti össze az országot Putnától Drobeta Turnu-Severinig, 10 megyén keresztül.
- A Via Transilvanica egyben szabadtéri szoborkiállítás is: román és nemzetközi művészek alkotásokat faragtak az útvonalat kilométerenként jelző táblákra. Az útjelző táblák miniatűr változatai online megvásárolhatók.
- A kezdeményezést a Tășuleasa Szociális Egyesület indította el 2018-ban, és a nyomvonal 2022-ben készült el.
A 2023-as nagydíj nyertesei Olaszországból, Spanyolországból, Franciaországból, Írországból és Ukrajnából érkeztek:
- A velencei királyi kertek (Konzerválás és adaptív újrahasználat kategória)
- Deba híd, Gipuzkoa (Konzerválás és adaptív újrahasználat kategória)
- ACTA VISTA, Marseille (kategória Oktatás, képzés és készségek)
- Museum of Literature Ireland (MoLI), Dublin (Polgári elkötelezettség és tudatosság kategória)
- Saving Ukrainian Cultural Heritage Online (SUCHO) (Heritage Champions kategória).
AzEurópai Örökség Díjat 2002-ben indította el az Európai Bizottság, és eddig 46 országból több mint 3700 projektet neveztek be a versenyre, a legtöbb pályázatot Spanyolországból (618 projekt), Olaszországból (394 projekt) és az Egyesült Királyságból (325 projekt). A verseny elősegíti a kulturális és természeti örökség területén a legjobb gyakorlatok népszerűsítését, a díjak pedig a nyertes projekteknek nagyobb nemzetközi és nemzeti ismertséget és finanszírozást biztosítanak.
Sajtókapcsolat
Egyéb cikkek

2025. ÁPRILIS 30.

2025. ÁPRILIS 29.
Még egy kicsit
Most küldtem neked egy e-mailt. Erősítse meg feliratkozását az e-mailben található linkre kattintva.